Cennet-Cehennem Obrukları

Resim
Resim
Resim
alt
alt
alt

Cennet-Cehennem Obrukları

 Otelimize 14dk mesafede bulunan Cennet-Cehennem Obrukları, yer altı su kaynaklarının erozyon etkisiyle oluşmuş büyük çukurlardır. Bu çukurlar, çökme dolayısıyla yer altı mağaralarının çatısının çökmesi sonucunda meydana gelmiştir.

Cennet Obruğu, büyük ve derin bir çukurdur ve adını muhteşem doğal güzelliği nedeniyle almıştır. Obruğun içerisindeki göller ve yeşil bitki örtüsü, ziyaretçilere etkileyici bir manzara sunmaktadır.

Cehennem Obruğu: Cehennem Obruğu ise Cennet Obruğu'nun yaklaşık 550 metre güneybatısında bulunmaktadır. Daha küçük ve daha derin bir çukurdur. Obruğun tabanında yer alan göl, koyu renkli sularıyla "Cehennem" adını almıştır.

Cennet-Cehennem Obrukları turistik bir mekan olup ziyaretçilere açıktır. Obruğa ulaşmak için özel araç kullanabilirsiniz. Ziyaret sırasında dikkatli olmanız, güvenlik önlemlerine uymak ve işaretli yolları takip etmek önemlidir. Cennet Obruğu genellikle ziyaretçilere açıktırken, Cehennem Obruğu ziyaretlere kapalı olabilir.

Cennet-Cehennem Obrukları, büyüleyici doğal güzellikleri ve eşsiz atmosferiyle ziyaretçilerin ilgisini çeken bir mekandır. Palmila Butik Otel Cennet ve cehennem obruklaırnı görmenizi tavsiye ediyor.

X